10 квітня 2024 року на базі кафедри історії та документознавства факультету лінгвістики та соціальних комунікацій НАУ відбувся науковий круглий стіл із міжнародною участю «Від повітроплавання до космічних висот: авіація в контексті технологічних трансформацій». До оргкомітету круглого столу увійшли:

Лариса Левченко – директорка Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України;

Ірина Тюрменко – докторка історичних наук, професорка, завідувачка кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ;

Наталія Мельник – докторка педагогічних наук, доцентка, в.о. декана ФЛСК; Олег Бабенко – заступник директора Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, головний зберігач фондів;

Анжеліка Кокарєва – кандидатка педагогічних наук, доцентка, заступник декана ФЛСК з наукової та міжнародної діяльності;

Олег Захарчук – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ;

Ольга Юрченко – кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися Наталія Мельник, Анжеліка Кокарєва, Ірина Тюрменко, які підкреслили актуальність даного заходу, що був проведений напередодні Всесвітнього дня авіації і космонавтики та Дня працівників ракетно-космічної галузі України. Виступаючі підкреслили важливість міжнародної співпраці українських та польських дослідників у галузі авіації.

Участь у науковому круглому столі взяли знані науковці, архівісти, музеєзнавці України та Польщі: Андрій Харук – д-р іст. наук, професор, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів), Лариса Левченко – д-р іст. наук, професорка, директорка Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Томаш Матушак – доктор гуманітарних наук, Державний архів у Пйотркуві-Трибунальському (м. Пйотркув-Трибунальський, Республіка Польща), Мачей Хубка – доктор гуманітарних наук, Державний архів у Пйотркуві-Трибунальському (м. Пйотркув-Трибунальський, Республіка Польща), Ольга Гайдай – к. іст. наук, доц., помічник архівіста (Державний архів в Пйотркуві-Трибунальському; запрошений дослідник з Варшавського університету (Республіка Польща), Валерій Азарсков – д-р. техн. наук, професор кафедри аерокосмічних систем управління НАУ, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Премії М.К. Янгеля НАН України, Ветеран космічної галузі України, Олена Лавриненко – зберігач фондів Музею історії НАУ, Катерина Котенко – архівістка І категорії відділу використання інформації документів, Центральний державний науково-технічний архів України (м. Харків, Україна), Олена Єфремова – начальник відділу використання інформації документів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Ірина Тюрменко – д-р. іст. наук, професор, завідувачка  кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ та інші.

Українські та закордонні дослідники у своїх доповідях торкнулися широкого кола питань з історії повітроплавання та авіації: проблем української авіаційної термінології, фондових зібрань і документальних виставок архівів України та Польщі з історії авіації, сторінок життя та діяльності видатних українських авіаторів і науковців-розробників авіаційної та ракетно-космічної техніки. Представлена тематика викликала зацікавленість 80-ти учасників і слухачів круглого столу.