Завідувач кафедри історії та документознавства ФЛСК взяла участь у Міжнародній архівній конференції у Федеральному архіві Німеччини

28-29 червня 2023 року завідувач кафедри історії та документознавства ФЛСК Ірина Тюрменко взяла участь у Міжнародній науковій конференції у Берліні (район Ліхтенберг) “Preservation Today. Addressing mass digitization and protection of originals alike” («Збереження сьогодні. Вирішення масової цифровізації та захисту оригіналів одночасно»), яка відбулася на базі Федеральних архівів Німеччини. На конференцію з’їхалося 170 учасників з-поміж яких експерти з архівних, бібліотечних, наукових, дослідницьких, культурних установ, консалтингових кампаній, закладів вищої освіти з 20 країн світу, у тому числі з Великобританії, Литви, Німеччини, Нідерландів, США, Швеції, Швейцарії, Франції, Фінляндії, України та ін. З вітальним словом до учасників архівного форуму, який став найбільшим за кількістю учасників та інноваційністю піднятих проблем, звернувся Президент Бундесархіву Міхаел Голлманн (Michael Hollmann). Він наголосив на розумінні цифровізації як ефективного засобу збереження оригіналів документів та загалом культурного надбання за допомогою технології “digitalen Barbarastollen”, коли традиційні методи збереження поєднуються з сучасними. Натхненником та організатором конференції виступила Рагна Боден (Ragna Boden) – консультант відділу технічних архівних справ та центральних професійних служб Федеральних архівів Німеччині. Програма конференції включала ознайомлення з технологіями цифровізації в Stasi-Unterlagen Archiv та Bundesarchiv Falmarchiv.