Засідання робочої групи забезпечення міжнародної інтеграції та підвищення проєктної активності та мобільності науково-педагогічних співробітників ФЛСК

06 квітня відбулося щотижневе засідання робочої групи забезпечення міжнародної інтеграції та підвищення проєктної активності та мобільності науково-педагогічних співробітників Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій. В.о. декана Наталією МЕЛЬНИК та учасниками групи було представлено результати моніторингу індивідуальних та колективних грантів, розглянуто пропозиції закордонних ЗВО для співробітників факультету з напрямків започаткованих на кафедрах досліджень. Також здійснено систематизацію інформації щодо розсилки пропозицій нашого університету більше ніж 30 потенційним партнерам за напрямами філологія (лінгвістика), педагогіка, психологія, здоров’я та спорт, соціальна робота та технології, філософія, історія/культура та документознавство.

Було проаналізовано результати опитування науково-педагогічних працівників за допомогою Google forms (підготовленого Дар’єю Бибик) щодо визначення співробітниками ФЛСК наукових кластерів до яких вони хотіли б приєднатись.

Визначено основних 6 науково-дослідних кластерів:

1) інноваційні практики викладання (підгрупи філологія, педагогіка, психологія);

2) демократизація та рівність в системі ВО Україні (підгрупи дослідження навчального плану (курікулуму) та освітні програми; освітня політика та демократичні підходи в організації освітнього процесу ЗВО; комерціоналізація освітнього середовища ЗВО).

3) дослідження суспільства сталого розвитку 2030 (підгрупи філософія, компаративна педагогіка, соціальні технології, міжкультурна інтеграція сучасного українського соціуму);

4) культурологічна спадщина України в контексті світових трансформацій (підгрупи українські студії, документознавство та архівна справа як засоби збереження спадщини, міжкультурна інтеграція в Україні);

5) диджіталізація освітнього процесу (підгрупи ШІ у викладанні та навчанні, дистанційна освіта, гібридний формат освіти);

6) здоров’я та безпека суспільства сталого розвитку (підгрупи ментальна та фізична реабілітація та здоров’я, соціальне партнерство заради здоров’я нації);

Всі окреслені напрями відповідають концепції Цілей суспільства сталого розвитку 2030 та спрямованні на практичну їхню реалізацію. І першим кроком для цього є реєстрація співробітників ФЛСК на науково-практичний захід «Inner Development Goals ­- Inner growth for sustainable development» колег з Університету Євле, м. Євле, Швеція. Посилання на реєстрацію https://www.hig.se/Ext/Sv/Organisation/Akademier/Akademin-for-utbildning-och-ekonomi/Samverkan-vid-akademin/RucX/Evenemang/LHU-natverk-Gavleborg.html

Наступний крок щодо цього – зустріч з лідерами кластерів, подання ними тем для здійснення наукових розробок та проєктів у сфері гуманітарних наук, що забезпечуватимуть удосконалення викладацьких технік, підходів та практик у ЗВО з урахуванням провідних світових тенденцій розвитку освіти вцілому, відновлення матеріально-технічної бази ФЛСК та виведення науково-дослідницької діяльності факультету в європейський та міжнародний освітній простір. Варто зазначити, що одним із реальних механізмів запровадження та системного функціонування наукових груп (кластерів) буде створення окремих вкладок на сайті на ФЛСК (за аналогією закордонних ЗВО), в яких буде представлено 5 дослідницьких напрямів та групи, що працюють над тими напрямами та відповідно їх наповнення. Це уможливить уніфікувати підходи до презентації наукових досліджень, що проводяться на ФЛСК в публічному інформаційному просторі з тими, що практикуються в європейських та зарубіжних ЗВО, оптимізувати кооперацію міжнародними партнерами.

Подальша робота групи з міжнародної інтеграції є організація та проведення зустрічей з представниками різних кластерів та ознайомлення їх з принципами роботи та особливостями функціонування цих груп (визначення мети, завдань та етапів дослідницьких проектів, визначення періодичності зустрічей учасників групи, форми представлення діяльності групи в публічному просторі).

Наталия Ивановна Мельник, [06.04.2024 12:28]
Іншим не менш актуальним напрямом діяльності групи з міжнародної інтеграції є – індивідуальна мобільність співробітників та студентів ФЛСК до закордонних ЗВО. Наразі за 2-місячний період функціонування групи організовано можливості для мобільності студентів до Університету Євле, а також поїздки до літніх шкіл в Латвії, подано аплікаційні форми до літніх шкіл та очікується співбесіда по Еразмус.

Перспективою роботи групи з міжнародної інтеграції є запрошення представників проектного відділу Національного авіаційного університету, стейкхолдерів («Postmodern», перекладацькі організації, благодійні та проектні фонди) та громадських організацій України «Прогресильні», «СД Платформа» для розширення потенціалу роботи кластерів та реалізації наукових ідей учасників цих кластерів.

Новина підготовлена в.о. декана Наталією Мельник