Українські веснянки як вербальне вираження національної ідентичності

Доценти кафедри іноземних мов і прикладної лінгвістики Харицька С. В. і Колісниченко А. В. провели круглий стіл, присвячений оригінальному жанру народної творчості – веснянкам. Учасники розглянули весь весняний календарно-обрядовий цикл, який включає в себе великі релігійні свята, до яких і були приурочені різноманітні народні дійства. Лекцію про види, структуру, тематику та функції веснянок прочитала відмінник освіти, вчитель вищої категорії, викладач української мови і літератури, яка прищеплює любов до рідного слова та традицій уже понад 30 років – Сафронова О. В. Студенти факультетів ФЕБА і ФЕБІТ аналізували найвідоміші пісні-заклички, виділили основні їх особливості, а Онищенко Т. наживо заспівала веснянку «Ой весна, весна – днем красна». Особливу цікавість викликали сучасні веснянки або стилізації у виконанні українських співаків і співачок. Значну увагу учасники заходу приділили веснянці «Шум», порівнявши її оригінальне народне виконання та сучасне, яке запропонував гурт Go-A. Отож, веснянки, та й загалом традиції, нікуди не зникли, вони продовжують жити. Можливо, набувають іншої форми, наповнюються новим змістом, сучасним контекстом, але завжди виконують важливу націє творчу функцію.