Засідання англомовного історичного гуртка

30 квітня 2024 році в режимі онлайн відбулося засідання англомовного історичного гуртка, присвячене темі українського національного відродження кінця ХVIII- першої половини ХІХ століття. Засідання провів керівник гуртка кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та документознавства Юрій Смольніков.  У засіданні гуртка взяли участь студенти груп АКФ (103, 109, 111)  ФАЕТ (122) і  ФЕБІТ (102).

Тема українського національного відродження  є актуальною в сучасній Україні, оскільки національно-культурні процеси формування української нації досі продовжуються.  Ця тема пригортає увагу до основ українського державотворення і дає можливість зрозуміти коріння багатьох сучасних проблем. Національно-культурне відродження тісно пов’язане із питаннями національної ідентичності, які лежать в основі творення і розвитку нації.

Обговорюючи тему національного відродження в Україні ХVIII-ХІХ століть студенти проводили історичні паралелі між минулим і сучасним, виявляли спільні риси національно-культурних і державотворчих процесів в Україні різних часів.  На засіданні обговорювались такі питання: How is culture related to national identity? Why does the study of history stimulate the growth of national consciousness? Why were Ukrainian intellectuals interested in studying national folklore? Why did Russia and Poland try to destroy national identity of Ukrainians?

Були заслухані доповоді: “History of Rus is an important work for the formation of Ukrainian national consciousness and patriotism” (Еміль Добровольський, АКФ 111); “The group of Kharkiv romantics under the leadership of I. Sreznevsky” (Артем Сичов, АКФ 103); “M. Kostomarov and his role in the Ukrainian cultural revival” (Олександр Саханда, ФЕБІТ 102); “Khlopomans as researchers of Ukrainian folklore and traditions” (Ілля Чайкін, АКФ 109); “Ivan Kotliarevskyi – the founder of the modern Ukrainian literary language” (Віолета Носевич, ФАЕТ 122).