Засідання англомовного історичного гуртка

7 грудня 2023 року в режимі онлайн відбулося засідання історичного англомовного гуртка, присвяченого сталінським репресіям 1930-х років в Україні. Засідання провів керівник гуртка кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та документознавства Юрій Смольніков. Участь у засіданні гуртка взяли студенти 102 і 114 груп ФТМЛ і 132 групи ФКНТ.

Тема репресій 1930-х років є актуальною в сучасній Україні, оскільки показує сутність не тільки сталінського але й путінського режимів. Обговорюючи тему репресій в Україні в 1930-ті роки студенти проводили історичні паралелі і виявляли спільні риси між сталінським і путінським репресивними режимами, які принесли неймовірні страждання українському народу. На засіданні обговорювались такі питання: Was Stalinism typical of Russia? Why were repressions silenced in the Soviet Union? Why were repressions against the Ukrainian intelligentsia especially widespread? NKVD as a tool of repression in Ukraine; Terror as a means of domestic policy in the USSR; Stalin’s political terror in Ukraine: causes and consequences.

Були заслухані доповоді: Repressions within the Communist Party (Володимир Наконечний, ФТМЛ 102); Vsevolod BalytskyI – Chief Chekist of Ukraine during the Mass Terror (Олена Кривопишина, ФТМЛ 114); Repressions in the Red Army (Олександр Петренко, ФКНТ 132).