Святкуємо архівне свято разом

5 червня на кафедрі історії та документознавства відбулось завершальне в цьому році засідання гуртка з архівознавства. Засідання було присвячене відзначенню Міжнародного дня і тижня архівів, що у цьому році співпали із 75-річчям створення Міжнародної ради архівів. Із вітальним словом з приводу професійного свята архівістів до здобувачів вищої освіти звернулась завідувачка кафедри доктор історичних наук професор Ірина Тюрменко. Захід зібрав більше 35 учасників-студентів 1-5 курсів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Надзвичайно активними були студенти старших курсів: магістри та випускники цьогорічного бакалаврату.

Керівники гуртка, доценти Людмила Божук та Тетяна Курченко, познайомили присутніх із історією виникнення архівного свята, діяльністю Міжнародної ради архівів із актуалізації архівної світової спадщини, програмою ювілейного тижня 2023. Студенти отримали інструкцію, яким чином вільно і безкоштовно долучитись до цікавих вебінарів і побачити на інтерактивній мапі з якими досягненнями архівна спільнота світу підійшла до  ювілейної дати. Архівне свято єднає архівістів з усіх країн, яким би не був їх архівний стаж, чи це студент, що робить перші кроки у професії, чи це добре знаний професіонал. Всі вони причетні до «архівної родини» і в їх руках знаходяться ключі від документальної пам’яті світової цивілізації.