Участь викладачів кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ у VIII міжнародній науковій конференції «Обличчя війни. Соціальні наслідки воєн» Інституту історії Лодзинського університету, Польща

01-02 червня 2023 р. завідувач кафедри історії та документознавства, доктор історичних наук, професор Ірина Тюрменко, кандидати історичних наук, доценти Людмила Божук і Леся Халецька взяли участь в режимі онлайн у VIII міжнародній науковій конференції «Обличчя війни. Соціальні наслідки воєн», яка відбулася в Інституті історії Лодзинського університету (Польща). Була представлена доповідь «Архіви та бібліотеки України у російсько-українській війні (2022-2023)». Конференція була присвячена таким питанням, як воєнна шкода та відбудова, міграція та демографічні втрати, наслідки війни для здоров’я, вплив війни на культуру та мистецтво, зміни в соціальних структурах, вплив воєн на армію та військових, дослідження місць битв і поховань жертв конфліктів. З вітальним словом до учасників конференції звернулися професор Лодзинського університету Мацей Кокошко (Maciej Kokoszko), доктор філософських наук Даріуш Єзьорний (Dariusz Jeziorny), декан філософсько-історичного факультету Лодзинського університету професор, директор Інституту історії Лодзинського університету. Пленарне засідання завершилося запрошенням учасників конференції відвідати тематичну виставку. Після перерви продовжилася робота в секціях. На конференції голосно звучали теми України, української культури, російсько-української війни, навколо яких зосередилися українські дослідники, які представили заклади вищої освіти України, науково-дослідні інституції, музеї та ін.

Усі разом тримаємо науковий фронт! Світ має чути Україну!