Архівісти Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтваУкраїни провели лекції для студентів кафедри історії та документознавства

07 червня 2023 р. в рамках святкування Міжнародного тижня архівів відбулася онлайн зустріч студентів 1–5 курсів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» з директором архіву Оленою Чижовою та колективом ЦДАМЛМ. О. Чижова розповіла про історію архіву, який є одним з найбільших у Європі за кількістю особових фондів діячів культури і мистецтва (350 тис. справ, 1400 фондів, 1,5 млн аркушів архівних документів, 13 тис. музейних предметів, 11 меморіальних кабінетів тощо). ЦДАМЛМ отримав грант від Українського культурного фонду для проведення комплексної автоматизації архівної справи, що дозволило оцифровувати документи в хорошій якості. Оцифровані копії документів представлені в соціальних мережах, збільшився інтерес громадськості до інформаційних ресурсів архіву. За минулий рік користувачі переглянули 800 тис. оцифрованих документів. Здобувачі вищої освіти прослухали лекції-презентації фахівців-практиків з основних напрямів роботи архівної установи: М. Юшкевич та Р. Микитенко (координація діяльності установ та організацій з питань архівної справи, проведення експертизи цінності документів); А. Чумаковської (архівне описування фондів особового походження), А. Сотніченко (архівне зберігання у сховищах), І. Рєзніка (виставкова та просвітницька діяльність). Студентки А. Васюхник та О. Шелегеда (ДК 322) також представили свої дослідження щодо комунікаційних інструментів діяльності архівних установ. Зустріч поклала початок подальшій співпраці між кафедрою історії та документознавства та ЦДАМЛМ.