12 квітня все людство відзначає Всесвітній День авіації та космонавтики. Це свято з’явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримне бажання людини до пізнання нових знань. Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху.
Україна і космос — нероздільні. Зв’язок цей міцно встановився ще на зорі космонавтики. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський (повне прізвище Ціолковський-Наливайко), Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк.
У Київському політехнічному свого часу вчилися Сергій Корольов і Володимир Челомей (конструктор відомої ракети-носія «Протон»). Ракетна техніка взагалі пішла із просторів України: перші у світі бойові ракети (після китайських дослідів) створив нащадок українських козаків генерал-лейтенант Олександр Засядько, він же організував в армії першу ракетну роту. А з іменами Янгеля і, пізніше, Уткіна (генеральних конструкторів КБ «Південне» у Дніпропетровську, пов’язане створення серії балістичних ракет, включаючи «Сатану» і «Скальпель»).
Хоча порох та ракети винайшли китайці, але перший поштовх для розвитку ракетної техніки в Європі дав українець — генерал-лейтенант Олександр Засядько, який ще у середині ХІХ століття розробив цілу серію різних бойових ракет.
Першим, хто додумався використати ракети для польоту людини у космос теж був українець — Микола Кибальчич. Сергій Корольов,той самий, чия ракета 12 квітня 1961 року виведе у космос першу людину планети, теж був українцем.
За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. У 1997 року відбувся космічний політ першого українця Леоніда Каденюка у складі міжнародного екіпажу американського космічного корабля.
Студенти групи 107М АКФ підготували презентації та доповіді, присвячені Міжнародному дню авіації та космонавтики, які викликали цікаві дискусії.