Робота студентських наукових гуртків

З початком нового навчального року на кафедрі продовжили свою роботу студентські наукові гуртки. Засідання одного з них – “Українська мова в історичному вимірі: стан і перспективи” – відбулося 23 вересня 2022 року. Тема засідання – “Змішування мов: причини, шляхи подолання”. Проводила гурток доцент кафедри Стецик Х.М. Учасники гуртка досліджували поняття суржика, його поширеність сьогодні, з’ясовували, чому він виник в Україні і як його подолати. Це явище, яке, як відомо, шкідливо впливає на нашу мову, розхитує її норми і є проблемою культури українського суспільства загалом. Проте, на думку студентів, зараз, коли відбувається масовий перехід на українську мову як одну з ознак української ідентичності, суржик у мовленні не повинен зупиняти українців на цьому шляху. Студенти дійшли висновку, що суржик може бути тимчасовим явищем у мовленні тих, хто переходить на українську мову; на певному етапі вона може бути не зовсім ідеальною, з недотриманням правил у вимові звуків, наголошуванні слів, їхньому змінюванні. Наша українська буде обов’язково досконалою. Для цього потрібен час і робота над собою. Головне, переконані учасники наукового гуртка, – стати на шлях, шлях до української мови як нашої власної мови, національної мови українців.