ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Подолання мовних і комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура»

17 листопада 2023 року кафедра іноземних мов і перекладу факультету лінгвістики та соціальних комунікацій спільно з Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, м. Умань, Університетом Євлє, (м. Євлє, Швеція), Загребським університетом (м. Загреб, Хорватія) та Науково-дослідним інститутом німецької мови (м. Вісбаден, Німеччина) організували і провели ХІ Міжнародну науково-практичну онлайн-конференцію «Подолання мовних і комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура».

У рамках конференції розглядалися та дискутувалися фундаментальні проблеми сучасної вищої освіти, зокрема виклики, зумовлені умовами навчального процесу в період постпандемії та воєнного часу: ментальне здоров’я здобувачів вищої освіти в Україні та світі, питання віртуальної освіти, її ролі і місця в сучасному освітньому просторі, тенденції та інновації в теорії та методиці викладання іноземних мов у немовних ЗВО.

Конференція проводилася на платформі Zoom, що дозволило значно розширити коло її учасників: доєднатися та взяти участь у обговоренні актуальних питань з тематики конференції мали змогу доктори та кандидати наук з філології, педагогіки, психології, філософії, культурології, а також викладачі, науковці, молоді вчені з України та закордону – Швеції, Німеччини, США, Хорватії, Фінляндії, Італії.

З вітальним словом виступили:

КОВТУН Олена Віталіївна, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри іноземних мов і перекладу, Національний авіаційний університет.

ЛАДОГУБЕЦЬ Наталія Віталіївна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, деканка факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, Національний авіаційний університет.

КУВІНЕН ЙАНА, PhD, завідувач кафедри гуманітарних наук факультету освіти та бізнес-досліджень, Університет Євле, м. Євле, Швеція.

КОКАРЄВА Анжеліка Миколаївна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, заступниця декана з наукової та міжнародної діяльності факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, Національний авіаційний університет.

У межах конференції відбувся майстер-клас “AI tools for learning and teaching / Інструменти штучного інтелекту в навчанні та викладанні», проведений Заболотною Оксаною Адольфівною професором кафедри іноземних мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Під час пленарного та секційного засідань учасники конференції мали змогу ознайомитись з цікавими доповідями:

Silvia EDLING

PhD, Professor in Curriculum Theory, Leading University Teacher, Department of Educational Sciences, Faculty of Education and Business Studies, University of Gävle, Gävle, Sweden

The importance of teachers’ professional seeing – an overview of the political scenery and the role of education from a Swedish horizon

Kia KIMHUG

University lecturer at the Department of Educational Sciences, Faculty of Education and Business Studies, University of Gävle, Gävle, Sweden

International perspectivity on scientific cooperation in the period of postpandemia: challenges and new perspectives

Iulian CANANAU

PhD, Senior Lecturer in American literature, Faculty of Education and Business Studies, University of Gävle, Gävle, Sweden

Teaching and learning criticality in higher education: a practical example in online courses in literary studies in English

Oksana STUPAK

D.Sc. in Pedagogics, Associate Professor, Associate Professor of the Department of Preschool Education at Mykhailo Drahomanov Ukrainian State University, Kyiv, Ukraine;

Assistant Professor of the Department of Pedagogy at Masaryk University, Brno, Czech Republic

Adaptation of Ukrainian children in Czech schools: results of a qualitative study

Anna TSVETKOVA

D.Sc. in Pedagogics, Professor, Head of the Department of Preschool Education, Mykhailo Drahomanov Ukrainian State University, Kyiv, Ukraine

Anti-innovation barriers in embedding as a reflection of professional personality deformations

Amelie ELM

PhD Candidate, Department of Educational Sciences, Faculty of Education and Business Studies, University of Gävle, Gävle, Sweden

Lars ERIKSSON

PhD in Psychology, University Lecturer, Faculty of Education and Business Studies, University of Gävle, Gävle, Sweden

Hybrid learning in higher education

Jessika NILSSON

University Lecturer in English, Merited Teacher, Department of Educational Sciences, Faculty of Education and Business Studies, University of Gävle, Gävle, Sweden

Empowering Academic Writers: Integrating Generative AI in an English Writing Course

Eric GUSTAFSSON

University Lecturer in Didactics, Merited Teacher, Department of Educational Sciences, Faculty of Education and Business Studies, University of Gävle, Gävle, Sweden

Shifting of teaching methods: before and after pandemia (the Swedish perspective)

Nataliia MELNYK

D.Sc. in Pedagogics, Associate Professor, Professor of the Department of Foreign Languages and Translation, Faculty of Linguistics and Social Communications, National Aviation University, Kyiv, Ukraine;

University lecturer of the Department of Educational Sciences, Faculty of Education and Business Studies, University of Gävle, Gävle, Sweden

The dynamics of the readiness of the university community to work offline in conditions of war

Мету конференції – встановлення контактів між ученими-педагогами, лінгвістами і лінгводидактами різних країн, обмін науковими результатами і дослідницьким досвідом – було досягнуто. Найважливіші наукові результати опубліковано у збірнику наукових праць конференції та будуть представлені в тексті Резолюції.

Організатори конференції щиро дякують усім учасникам за плідну співпрацю та корисний досвід. Окрему подяку висловлюємо Анніці ЕЛЬМ та Йоні КУВІНЕН за активну міжнародну кооперацію.