Засідання студентського наукового гуртка «Українська мова в історичному вимірі: художньо-стильові парадигми»

8 листопада відбулося засідання студентського наукового гуртка, який діє на базі кафедри української мови та культури, «Українська мова в історичному вимірі: художньо-стильові парадигми». Тема засідання – «Нові слова і нові значення слів в українській мові». Під керівництвом доцента кафедри Христини Стецик і викладача Людмили Добровольської студенти, члени гуртка, дослідили питання появи нових слів в українській мові, виникнення нових значень у слів, які вже були у вжитку, а також актуалізації тих лексем сьогодні, які були в пасивному словниковому складі нашої мови. В українській мові є низка слів, унікальних, які роблять її самобутньою і неповторною. Вони прекрасно звучать і легко вимовляються, бо створені за законами української мови. У ХХ ст. вони були репресовані, зараз їх активно повертають до активного використання. Словами безнастанний, вогкість, далебі, засновок, осоння і багатьма іншими, які можемо називати сьогодні новими для сучасного покоління, робимо свою українську українською. Милозвучною й унікальною.