Від історії до сьогодення: особистості, які змінюють світ

30 жовтня 2023 року на кафедрі іноземних мов за фахом ФЛСК НАУ відбулося засідання студентського наукового гуртка «English speaking club» під керівництвом старшого викладача Шульги Тетяни Валеріївни.  Студенти 1 курсу Факультету комп’ютерних наук та технологій груп 116, 161, 162 виступили з доповідями англійською мовою на тему: «The History of Computer Science: Prominent Personalities» (Історія комп’ютерної науки: видатні особистості), представивши цікаві презентації особистостей та подій, які значно вплинули на формування та розвиток сучасних комп’ютерних наук і технологій.

Штучний інтелект, віртуальна реальність, космічні чартери, голосове управління, роботи – ці технології ще 20 років тому були лише науковими теоріями, але завдяки геніям сучасності стали реальністю. Науково-технічна революція триває та продовжує змінювати нашу дійсність – робототехніка стає все досконалішою, штучний інтелект все розумніший, а міжпланетні польоти все реальніші. Завдячувати цим досягненням ми можемо людям, які століттями працювали над покращенням нашого світу: математикам, фізикам, хімікам, інженерам, а згодом, ІТ-розробникам та програмістам. Інформаційні революції, які відбулися в історії людства, пов’язані з іменами Блеза Паскаля, Чарльза Беббіджа, Ади Лавлейс, Курта Геделя, Алонсо Черча, Алана Тюринга та інших, імена яких студенти згадали у своїх доповідях.

Майбутні фахівці присвятили багато уваги найвидатнішим геніям сучасності з різних сфер, які рухають наш світ вперед та пропонують все більш фантастичні технології: Тіму Бернерсу-Лі, Стіву Джобсу, Сергію Бріну, Марку Цукербергу, Мічіо Кайку, Білу Гейтсу та іншим.

Найяскравіші доповіді, які викликали жваве обговорення представили

студенти Сахно Дарина (161 ФКНТ), Зарецький Максим (161 ФКНТ), Нгуен Дмитро (161ФКНТ),  Артим Ростислав (116 ФКНТ) Бурлаченко Богдан (116 ФКНТ),  Момотюк Валерія  (161 ФКНТ) та Вторук Роман ( 162 ФКНТ).

Важливим результатом зустрічі стало розуміння необхідності розвитку  цифрових компетенцій, вдосконалення особистих якостей майбутніх фахівців та вміння правильно встановлювати цілі для особистісного зростання.