Засідання студентського наукового гуртка “Українська мова в історичному вимірі: художньо-стильові парадигми”

12 жовтня відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка, який діє на базі кафедри української мови та культури, “Українська мова в історичному вимірі: художньо-стильові парадигми”. Тема засідання – «Новий правопис української мови: особливості впровадження». Разом з викладачами кафедри Добровольською Л.А. і Стецик Х.М. студенти дослідили одне з актуальних питань функціонування української мови сьогодні – її правописних змін. Було розглянуто причини зміни українського правопису, його новації, а також особливості впровадження в різних сферах мовокористування. Проаналізувавши наукову літератури з теми, учасники гуртка дійшли висновку, що ухвалення нової редакції правопису української мови 2019 року – цілком закономірне явище, її завдання – відобразити й узаконити ті мовні явища, які активно поширюються в різних галузях суспільного життя, і водночас повернути до життя особливості правопису 1928 року, які виявляють самобутність української мови, є для неї природними.