Засідання студентського наукового гуртка

25 вересня відбулося засідання студентського наукового гуртка “Українська мова в історичному вимірі: художньо-стильові парадигми”. Тема засідання – “Діалекти української мови як джерело її розвитку”. Учасники – студенти НАУ і доцент кафедри української мови та культури Христина Стецик. Було розглянуто питання місця і ролі територіальних діалектів у системі української національної мови, охарактеризовано найголовніші особливості їх у фонетиці, лексиці і граматиці. Зʼясовано, що, як і в будь-якій іншій мові, діалекти в українській мові є важливим елементом, мають цінність як свідчення її історії, виявляють її багатство й унікальність. На важливість діалектів у розвитку української мови вказано в Законі Україні «Про забезпечення функціонування української мови як державної», у якому популяризацію діалектів і говірок української мови та їх збереження визначено одним із його завдань. Тому пізнаваймо українську національну мову у всій її повноті, вивчаймо її діалекти і сприяймо її розвитку.