Родина як оберіг для людини в умовах воєнного стану

19 вересня 2023 року проведено виховний захід для студентів 4-го курсу (група 403), магістром 2-ого курсу, спеціальності «Філологія» Пузій Єлизаветою під керівництвом викладача-методиста, доцента кафедри англійської філології і перекладу Тетяни Семигінівської.

Для проведення виховного заходу було запрошено сімейного психолога, завідувача кафедри «Психології» Хмельницького Національного Університету – Потапчука Євгена Михайловича.

Євген Михайлович розповів, які сімейні ролі є важливими для гармонійного життя людини, як родина здатна виконувати велику кількість важливих функцій в умовах війни, а саме: підтримання моделі гармонійної родини, втілення членами родини певних сімейних ролей та запобігання появи емоційної байдужості. Євген Потапчук поділився важливими знаннями щодо зміцнення сімейних стосунків та підтримки одне одного і надав поради щодо ефективних методів подолання стресу та підтримки психічного здоров’я. Психологічний аспект родинних стосунків у воєнний час був основним пунктом обговорення. Потапчук Євген Михайлович наголосив на важливості комунікації та взаєморозуміння в родині, що є важливим фактором психологічної стійкості.

Цей захід став дієвим способом надати студентам необхідні знання та інструменти для подолання викликів воєнного стану через підтримку та єдність у сім’ї. Студенти залишилися надзвичайно враженими та готовими долати будь-які перешкоди, знаючи, що родина є найважливішою опорою у їхньому житті. Захід завершився активними дискусіями та питаннями від студентів, які були цінними для подальшого розуміння важливості родинних зв’язків в умовах воєнного стану.