Мова як соціокультурний феномен

4 квітня 2025 року на кафедрі англійської філології і перекладу відбулося секційне засідання «Мова як соціокультурний феномен» у рамках XXV Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Політ. Сучасні проблеми науки».
Цьогоріч секційне засідання було проведено в онлайн форматі.
Модераторами виступили доцент кафедри Оксана Полякова та старший викладач кафедри Ірина Дольник.
У роботі секції взяли участь 65 учасників. З них – 7 зарубіжних учасників; 14 – зовнішніх учасників з інших навчальних закладів України.
Зарубіжні навчальні заклади представлені науковими роботами студентів з:
1. Університету прикладних наук Біберах, м. Біберах-на-Рісі, Німеччина;
2. Університету Гранади, м. Гранада, Іспанія;
3. Університету Альберти, м. Едмонтон, Канада;
4. Пенсільванського університету, Філадельфія, США;
5. Християнської Aкадеміії Tеології у Варшаві, м. Варшавa, Польша;
6. Академії Економічно-Гуманістичних Наук, м. Варшава, Польща;
7. Університету суспільно-природничих наук імені Вінцента Поля, м. Люблін, Польша.
Навчальні заклади України представлені студентками та учнями з:
1. Національного університету харчових технологій, Київ;
2. Ужгородського національного університету, Ужгород;
3. Київського авіаційного фахового коледжу, Київ;
4. Роменської МАНУМ, м. Ромни;
5. Спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови №277 м. Києва;
6. Обласного наукового ліцею в м. Рівне.
Вперше були представлені настільки різні категорії дослідників: від учнів 11 класів з їх першими кроками на науковій стежині і до кандидатів філологічних наук, що вже мають наукові здобутки.
Зі вступним словом до студентів звернулись заступниця декана з наукової та міжнародної діяльності, кандидатка педагогічних наук, доцентка Анжеліка Миколаївна Кокарєва та завідувачка кафедри, доктор педагогічних наук, професор Ліана Георгіївна Буданова. Вони подякували всім учасникам за участь у роботі секції, побажали творчого мислення, креативності, натхнення та подальших наукових здобутків.
Загалом, на засіданні були представилені до обговорення наукові роботи доповідачів на різноманітну тематику: «Евфемізми в англійській та українській мовах», «Порівняльний аналіз медичної термінології англійської та української мов», «Екстралінгвістичні знання та передача реалій під час перекладу», «Засоби експериментальної фонетики», «Роль молоді в популяризації української мови та культури за кордоном», «Роль державної мовної політики у формування мовної особистості», «Інформаційні технології як основні інструменти перекладача» та інші. Між учасниками секції та доповідачами відбувалась жвава дискусія.
Особливу подяку кафедра англійської філології і перекладу висловлює учасникам та їх науковим керівникам з Київського авіаційного фахового коледжу за надзвичайно цікаві актуальні презентації та ґрунтовні доповіді.
Кафедра англійської філології і перекладу щиро вдячна всім студентам, які виявили бажання представити результати своїх наукових досягнень, і запрошуємо до участі у подальших заходах кафедри та, звичайно ж, у міжнародній студентській науково-практичній конференції Політ-2026!
Тримаємо науковий фронт!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *