День української писемності та мови відзначили в Національному авіаційному університету

27 жовтня 2024 року тисячі українців по всьому світу відзначають День української писемності та мови!

Традиційно щороку Національний авіаційний університет доєднується до написання Радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч писали радіодиктант 25 жовтня.

Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій за ініціативи кафедри української мови та культури й сприяння в організації відділу по роботі зі студентами НАУ зібрав усю родину НАУ у форматі міжфакультетського телемосту для написання радіодиктанту.

Свято відбулося у декількох локаціях і таком ми потрапили до прямого етеру «Суспільного»!

До свята доєдналися проректор з навчальної роботи НАУ Анатолій Полухін; проректор проректор з наукових досліджень та трансферу технологій Сергій Гнатюк; в.о. декана факультету комп’ютерних наук та технологій Андрій Фесенко; в.о. декана факультету аеронавігації, електроніки та телекомунікацій Роман Одарченко; в.о. декана юридичного факультету Валерія Філінович; в.о. декана факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій Сергій Зозуля, в.о. декана факультету наземних споруд і аеродромів Олександр Дубик, уся наукова та студентська спільнота університету.

В.о. декана ФЛСК Наталія Мельник розпочала захід виступом про роль та функціонування української мови, про красу мови та її вияв у творчому слові відомих українських письменників. Наталія Іванівна представила шановних гостей заходу – Макса Рильського (внука видатного поета), директора родинного фонду Максима Рильського «Троянди й виноград», Заслуженого журналіста України, наукового співробітника київського музею ім.М.Т.Рильського та Петра Засенка, українського поета та перекладача, члена Національної Спілки письменників України, лауреата премії ім. А. Малишка, заслуженого працівника культури України. Гості говорили про творчість максима Рильського, про важливість саме сьогодні плекати рідну мову, яка також стоїть на вістрі Перемоги! Зачитали поезію і Максима Рильського, і Петро Засенко декламував авторські вірші.

У рамках заходу Максим Рильський оголосив переможців літературного конкурсу есеїв та віршів «Та, що на часі», який започатковано в НАУ з метою популяризації української мови серед студентської молоді. Пан Максим є головою журі цього конкурсу.

Переможцями стали:

Конкурс есеїв:

І місце – Ксенія Ткачук, 2 курс, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій;

ІІ місце – Олександра Гриневич, 4 курс, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій;

ІІ місце – Наталія Шапенко, 4 курс, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій;

ІІ місце – Даниїл Наконечний, 4 курс, факультет міжнародних відносин;

ІІІ місце – Софія Дмитренок, 2 курс, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій;

ІІІ місце – Владислава Ракецька, 5 курс, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій;

ІІІ місце – Катерина Самойленко, 3 курс, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій.

Конкурс віршів:

І місце – Ольга Зінчук, 2 курс, Фаховий коледж інженерії, управління та землевпорядкування Національного авіаційного університету;

ІІ місце – Ілля Михальчук, 1 курс, факультету лінгвістики та соціальних комунікацій;

ІІ місце – Діана Марченко, 3 курс, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій;

ІІІ місце – Юрій Малихін, 1 курс, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій

ІІІ місце – Дмитро Ткаченко, 2 курс, Фаховий коледж інженерії, управління та землевпорядкування Національного авіаційного університету;

ІІІ місце – Вікторія Козачук, 2 курс, Фаховий коледж інженерії, управління та землевпорядкування Національного авіаційного університету.

Усі переможці будуть нагороджені грамотами ректора!

Разом з тим студентська рада ФЛСК підготувала до свята виставку з висловами про мову відомих діячів культури України, ініціаторкою та авторкою виставки виступила голова студентської ради – Наталія Шапенко!

На жаль, війна вносить свої корективи і написання радіодиктанту перервала повітряна тривога. Але, не зважаючи ні на що, ми зібралися разом, щоб учерговий раз довести, що ми шануємо наші традиції, шануємо рідну мову, адже вона є нашим скарбом, нашим генетичним кодом!

Дякуємо нашим Захисникам, що маємо можливість жити повноцінним життям!

Переможемо!

Слава Україні!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *