Участь представників ФЛСК в онлайн-заході «Жінка в дипломатії в час війни. Як протистояти російській агресії на “дипломатичному фронті”?» у рамах циклу «Жінка в дипломатії: виклик чи місія?»

21 червня 2024 завідувачка кафедри історії та документознавства, докторка історичних наук, професорка Ірина Тюрменко та кандидатка історичних наук, доцентка Леся Халецька взяли участь в онлайн-заході «Жінка в дипломатії в час війни. Як протистояти російській агресії на “дипломатичному фронті”?» – фінальному в рамах циклу «Жінка в дипломатії: виклик чи місія?», який є частиною реалізації проєкту Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин «Жіноче обличчя дипломатії» (автор і куратор – доктор історичних наук, професор Ірина Матяш) за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися почесні гості: Гергана Пасі – Президент Пан’Європа Болгарія, Міністр з європейських питань Республіки Болгарія (2007–2009); Андрій Сибіга – Перший заступник Міністра закордонних справ України, Надзвичайний і Повноважний Посол, Почесний член Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин; Наталя Пошивайло-Таулер – Віцепрезидентка Світового Конґресу Українців, Голова Освітньої референтури Світової Федерації Українських Жіночих Організацій; Кінга Анна Гайда – доктор габілітований, професор, Інститут європейських студій Ягеллонського університету.

Увазі учасників були представлені виступи: спеціального гостя Ігоря Жалоби – доктора історичних наук, професора, Президента Пан’Європа Україна, заступника Голови Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, старшого наукового співробітника Інституту історії України Національної академії наук України – «Війна як виклик для публічної дипломатії»; Лариси Герасько – Надзвичайного і Повноважного Посла України в Ірландії – «Виклики дипломатії в часі війни»; Марини Гримич – доктора історичних наук, кандидата філологічних наук, професора, письменниці, менеджерки культурних проєктів – «Дружина Посла і співпраця Посольства з громадою: досвід і виклики»; Олесі Шевченко – дружини Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Молдова, Президента Міжнародного жіночого клубу Республіки Молдова – «Інструментарій культурної дипломатії Президента Міжнародного жіночого клубу Молдови і дружини Посла». У своїх виступах доповідачі різнобічно висвітлили проблематику особливостей публічної дипломатії в часі війни, спираючись на власний життєвий досвід: з точки зору безпосереднього учасника воєнних дій, діючого професійного дипломата, дружини посла. Доповіді викликали зацікавлення учасників, які мали змогу поставити питання, поспілкуватися з шановними виступаючими, висловити своє захоплення і вдячність виступаючим, кожен з яких на своєму робочому місці захищає нашу державу, представляє світові її унікальність, багату давню історію, культурне різноманіття і робить це з величезною любов’ю до України, її народу, повагою до міжнародного співтовариства.

Щиро дякуєму шановним організаторам циклу зустрічей «Жінка в дипломатії: виклик чи місія?» та сподіваємось на подальше продовження проєкту!