Гостьова лекція на кафедрі української мови та культури

У рамках роботи науково-методичного семінару, що діє на кафедрі української мови та культури, 8 червня гостьову лекцію прочитала докторка філологічних наук, професорка, професорка кафедри журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів та природокористування України Світлана Харченко. Тема лекції – “Зміни в синтаксичній будові української літературної мови початку ХХІ ст.” Світлана Харченко розповіла про новітні тенденції в розвитку синтаксичної норми, зокрема повернення до активного вжитку питомих для української мови, природних для неї синтаксичних конструкцій, що у ХХ ст. були заборонені для використання. Тема і зміст лекції викликали активне обговорення й наукову дискусію; доповідачу було поставлено низку запитань щодо вживання синтаксичних конструкцій, способів заміни ненормативних на нормативні. На всі запитання було отримано ґрунтовні, вичерпні відповіді. Щиро дякуємо пані Світлані за важливу наукову розмову!