Дні науки ФЛСК: вебінар «Діалекти української мови: значення сьогодні»

15 травня 2024 року в рамках Днів науки на ФЛСК у Національному авіаційному університеті відбувся вебінар «Діалекти української мови: значення сьогодні». Організувала захід кафедра української мови та культури. Вебінар було присвячено актуальному питанню дослідження і функціонування української мови – її територіальним діалектам.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися в.о.декана ФЛСК Наталія Мельник, заступник декана з наукової та міжнародної діяльності Анжеліка Кокарєва, завідувач кафедри української мови та культури Світлана Литвинська.

Модерували зустріч завідувач кафедри української мови та культури Світлана Литвинська і доцент кафедри Христина Стецик.

З доповідями про значення діалектів сьогодні, їхнє використання в різних сферах життя зараз виступили:

Ксенія Ткачук, ФЛСК. Діалектизми в інтернет-просторі (на платформі «Тікток»).

Олеся Яворська, ФЛСК. Інтернет-ресурси з вивчення та популяризації діалектів.

Дар’я Семенова, Наталія Смирнова, ФТМЛ. Наймасштабніший твір, написаний гуцульським діалектом – роман «Дідо Иванчік»: аудіоверсія книги.

Софія Сочнева, ФТМЛ. «Зміїний кнєзь молодої української поезії»: Богдан Гасюк і діалект у його творах.

Анастасія Сенченко, ФЛСК. Гуцульський діалект в українському ютуб-просторі (канал Ірини Вихованець «ЛІЖНИК-TV»).

Ангеліна Бухало, Анастасія Ліснічук,  ФКНТ. Діалектизми в кіно.

Діалекти української мови – це те, що є для неї природним, виступає основою її розвитку і робить її унікальною, самобутньою і багатою, а заходи, присвячені їхньому вивченню, є актуальними і потрібними. Щиро дякуємо всім за активну участь у ньому!