Участь в українсько-чеській конференції

24 листопада завідувач кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ Ірина ТЮРМЕНКО виступила із доповіддю «Наталена Королева та В. Королів-Старий: на перехресті долі» на українсько-чеській науковій конференції «Україна&Чехія: горизонти взаємодії: до 100-річчя від дня заснування Української студії пластичного мистецтва та Українського високого педагогічного інституту імені М. Драгоманова у Празі», яка проходила в режимі онлайн. В її організації та проведенні взяли участь Інститут східноєвропейських досліджень Карлового університету в Празі, Чеська асоціація україністів ГО «Український меморіал» у Чеській Республіці, Інститут досліджень діаспори (Київ), Кафедра туристичного бізнесу та країнознавства Факультет міжнародних економічних відносин і туристичного бізнесу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. З вітальним словом виступив директор Східноєвропейських досліджень Карлового університету Mgr. Станіслав Туміс, Ph.D.

На конференції відбувся обмін думками щодо повсякденного життя української еміграції у Чехословаччині,  ролі уряду Т. Г. Масарика у фінансовій підтримці української еліти у її прагненні створити українські освітні заклади та громадські організації. Значна увага була приділена долям української еліти, її внеску у розбудову національної освіти, спорту, культури, музейної справи, мистецтва. Не оминули учасники конференції і обговорення питань, які торкалися трагічної долі Празького архіву.