На факультеті лінгвістики та соціальних комунікацій проведено «Віртуальний тур музеями світу»

20 жовтня 2022 старший викладач кафедри іноземних мов за фахом Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій  Тетяна Анпілогова  разом зі студентами факультету кібербезпеки, комп’ютерної та  програмної  інженерії провели виховний захід «Віртуальний тур музеями світу».

На жаль, через російське вторгнення в Україні пошкоджено або зруйновано безліч пам’яток культури та музеїв.

Команда волонтерів з Києва розробила віртуальний музей пам’яті війни. Працювали над віртуальним музеєм Юрій Зозуля, Дмитро Матяш та Микола Омельченко. Вони є співзасновниками проєкту “Війна впритул”. Хлопці за допомогою кругових 360-градусних панорам та відео з дрону знімали розбомблені росіянами українські міста. Їхньою метою було показати світовій спільноті реальний масштаб руйнувань.

Усе це команда робить за власний кошт. Чернігів знімав Микола Омельченко. Він – один із найкращих Google-фотографів України та перший, хто отримав відповідний сертифікат. Створив більше 3000 віртуальних турів та набрав 480 мільйонів переглядів на Google картах. “Ми хочемо донести до якомога більшої кількості людей, що лишають після себе російські війська. Понівечені долі, обірвані життя, знищені й пограбовані населені пункти, житла, пам’ятки, інфраструктура. А мета – насамперед, фіксація цих злочинів. Щоб збереглося у пам’яті нащадків, якою ціною дістається свобода й незалежність”, – говорить Микола Омельченко.

Попри  складні часи, віртуальні тури дали змогу долучитися до багатств музейних скарбниць Норвегії , Польщі, Англії, Німеччини , Франції тощо, бо деякі студенти  знайшли тимчасовий прихисток далеко за межами України і бачили експозиції власними очима.